Spotkanie dotyczące jakości powietrza w Tuchowie

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dotyczące jakości powietrza w gminie Tuchów w Domu Kultury. Powietrze Tuchów była jedną z zaproszonych grup, ale także Łukasz Giemza reprezentant OSP Tuchów i Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś. Na spotkanie mógł przyjść każdy komu bliski jest temat czystego powietrza. Ekodoradca Wiktor Chrzanowski prezentował program wymiany kotłów w najbliższym czasie. W związku z przeprowadzanymi kontrolami, została przedstawiona statystyka i ich efekty.

W spotkaniu udział wzięła ekipa filmowa z Komisji Europejskiej która przygotowuje materiał z realizacji działań na rzecz czystego powietrza w ramach unijnego programu LIFE.

Każdy miał swoje spostrzeżenia i wizję na walkę z smogowymi starymi kotłami. Dzięki wspólnej dyskusji nasunęły się pomysły na działania, które mogą dać efekty w postaci wymiany pieców. Wiktor Chrzanowski przedstawiał planowane programy wsparcia. Łukasz Giemza opowiadał o wymienionym piecu na pellet w OSP.  Natomiast grupa Powietrza Tuchów o planowanych działaniach edukacyjno – informacyjnych.

 

Close Menu