Bajka miodem pokrzepiona.

W dniach 13-15 października będziemy uczestniczyć w wydarzeniach związanych z weekendem literackim, na który do Tuchowa z całej Polski przyjedzie aż 17 autorów bajek, które znalazły się w pokonkursowej antologii VII Konkursu Literackiego „O statuetkę sowy Tuchówki” pt. Bajka miodem pokrzepiona.

Tematyka wszystkich bajek związana jest z życiem pszczół. Kilka z nich przedstawia też problemy dotyczące zanieczyszczonego środowiska. Najciekawszą – oczywiście to nasza subiektywna ocena – nagrodziliśmy i podczas niedzielnej gali (początek godz. 11.30) wręczymy tę nagrodę.

Ale dzień wcześniej, w sobotni wieczór w Muzeum Miejskim w Tuchowie (początek godz. 18.30) spotkamy się z panią Urszulą Gacek i panem Albertem Radwanem. Pani konsul (w dyplomatyczny sposób) dokona porównania funkcjonowania sfer dyplomatycznych ze społecznością pszczelą. Pan Albert Radwan przybyłych na to spotkanie gości „zasypie” pszczelimi ciekawostkami.

My będziemy – Wy też przyjdźcie!

Jeśli w sobotę po południu na ulicach Tuchowa spotkacie grupę osób zwiedzających nasze miasto – możecie być pewni, że to są literaci. Uśmiechnijcie się do nich! Niech wywiozą z naszego miasta lepsze wrażenie niż to, o którym dowiadują się z mediów.

Nagrodę od Powietrze Tuchów, którą wręczy Maciej Sajdak otrzyma pani:

Justyna Jackowska – anglistka z Rogowa (woj. Kujawsko- pomorskie)

Z zacięciem godnym pracowitej pszczoły uczy angielskiego w szkole podstawowej na kujawskiej wsi. Prywatnie królowa-matka w ulu zamieszkanym przez trzy urocze trutnie. Miłośniczka literatury i zabawy słowem. Ceni sobie dobrą atmosferę, dba więc zarówno o więzi międzyludzkie, jak i o środowisko naturalne.

 

Bajka miodem pokrzepiona
Bajka miodem pokrzepiona
Close Menu