„Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”

           Tuchów – miasteczko położone 15 km od Tarnowa otoczone pasmem Brzanki w pogórzu Ciężkowickim. Urokliwe miejsce z pięknym dużym Rynkiem nad rzeką Białą. Miasto na 16 miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej wg Światowej Organizacji Zdrowia.

            Lato szybko przeminie, jesienią zaczynie się rok szkolny dla dzieci i młodzieży, a dni będą coraz zimniejsze. Sezon grzewczy powoli się rozpocznie. Niestety nieumiejętne palenie w piecach węglowych, spalanie śmieci, wrzucanie złej jakości węgla, palenie w przestarzałych piecach niewystarczająco suchego drzewa, powoduje             w Tuchowie ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie SMOGU.

Powietrze wewnątrz budynków bardzo często bywa bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Powietrze Tuchów – Eko Aura Małopolska pragnie dla wszystkich dzieci w Gminie Tuchów czystego powietrza!

Stworzyliśmy projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”, który ma na celu oczyścić powietrze ze SMOGU             w salach szkół podstawowych, przedszkoli i żłóbków na terenie gminy Tuchów. Planujemy, aby od 1 października dzieci mogły przebywać w szkole – uczyć się, odpoczywać na przerwach i bawić się w CZYSTYM POWIETRZU.

 

Naszym celem jest zakup 20 urządzeń filtrujących skażone powietrze. Wszystkie urządzenia, które otrzymamy oraz zakupimy – przekażemy szkołom, przedszkolom oraz żłobkom w gminie Tuchów.

 

Zachęcamy do włączenia się w projekt wszystkie osoby, firmy, którym nie jest obojętny problem smogu w naszym rejonie! Więcej o oczyszczaczach można przeczytać na stronie: http://www.oczyscpowietrze.pl/

Dotychczas  do akcji przyłączyli się:

  • Biuro Plus, Kraków 
  • Grupa Attic, Kraków
  • Fellowes Polska S.A., Warszawa
  • Żłobek Bobas, Tuchów
  • 3Maj Się Festival

W drugiej połowie sierpnia zaczynamy również akcję crowdsourcingową, której celem będzie zebranie środków         na zakup urządzeń.

Gorąco zapraszamy do wspólnej akcji dla naszych dzieciaków.

 

                   

 

Close Menu